• Laboratoria Przyszłości

• W ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjnia im dotychczasowy proces zdobywania wiedzy i pozwala rozwijać swoje zainteresowania.

Przez całe półrocze zainteresowaniem cieszyły się Klocki Lego Edukation Spike Prime, które były wykorzystywane na zajęciach lekcyjnych ponieważ uczą  pracy w grupie, myślenia, planowania, pobudzają do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki.

W tym roku szkolnym nie obyło się również bez wykorzystania sprzętu
            do nagłośnienia, aparatu z funkcją kamery oraz statywu. Dzięki niemu nagłośniliśmy oraz mogliśmy nagrać i sfotografować uroczystości szkolne. Bardzo często na lekcjach wykorzystywany jest wizualizer.

• Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY" 2024”

Odbędzie się 21 marca 2024 – czwartek

Organizatorem Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs przeprowadzany jest zgodnie z Regulaminem Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny dostępnym na stronie organizatora (https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/regulamin.pdf).

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest przedsięwzięciem samofinansującym się                            i niedochodowym, uzyskiwane środki finansowe przeznaczone są na nagrody i organizacyjną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata wpisowego w wysokości 16 zł od osoby.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu trwającego 75 minut, poza sprawami organizacyjnymi.

Zgodę rodziców na udział dziecka w Konkursie (https://www.kangur-mat.pl/rodo.php#zgody) i 16 zł należy złożyć:
            · w klasach 2-3 u wychowawcy,
            · w klasach 4-8 u nauczyciela matematyki
            w nieprzekraczalnym terminie do 22.01.2024.

• Jasełka bożonarodzeniowe

• 22 grudnia odbyło się w szkole przedstawienie jasełkowe pt. ,,Największy skarb". Wzięli w nim udział uczniowie klas I - IV, jako owieczki wystąpiły dzieci z oddziału zerowego. Jasełka opowiadają historię Bożego Narodzenia z perspektywy zwykłych mieszkańców Betlejem. W tę niezwykłą noc nawet samolubny i skąpy właściciel gospody dostrzega, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Pomaga mu w tym jego córka Rebeka, która uczy go, jak patrzeć na ludzi sercem. To dzięki niej bohaterowie jasełek odkrywają czym tak naprawdę jest prawdziwy skarb - to nie pieniądze, zaszczyty, ani powodzenie, ale Małe Dzieciątko przychodzące na świat w betlejemskiej grocie.

• Rodzinny Piknik Piłkarski kończący sezon Lobos Football Academy

• W niedzielę, 25 czerwca, na boisku naszej szkoły odbył się Rodzinny Piknik Piłkarski kończący sezon Lobos Football Academy. Imprezę otworzyli: Karolina Sarniak – Prezes i założycielka LFA, Zygmunt Litwiniuk – Wójt Gminy Tuczna oraz Urszula Rzątkowska– Dyrektor Zespołu Szkolno-Przeszklonego w Tucznej. Następnie odbyła się prezentacja zawodników. Kolejno wchodzili piłkarze z Tucznej, Leśnej Podlaskiej, Wisznic, Kodnia i Białej Podlaskiej. Zawodnicy z naszej szkoły pokazali fragment treningu, który odbył się z wykorzystaniem nowo zakupionych czterech mini bramek piłkarskich ufundowanych przez Gminę Tuczna i Andrzeja Ponamarczuka – właściciela strzelnicy w Wiskach. Później tanecznym krokiem na boisko wkroczyły nasze cheerleaderki, które prowadzi Magdalena Fedorowicz. Dziewczęta wykonały układ do piosenki z MŚ w Piłce Nożnej w Brazylii.

W dalszej kolejności odbyły się rozgrywki młodych zawodników i rodziców LFA.

O piknikowy charakter imprezy zadbali rodzice zawodników z Tucznej. Przygotowali strefę gastronomiczną, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dodatkowe atrakcje wodne zapewnili strażacy z OSP w Tucznej. Piknik odwiedziła również grupa motocyklistów. Nie brakowało chętnych na przejażdżkę motorem.

Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym dzięki wsparciu lokalnych sponsorów: Gmina Tuczna, Lewiatan – Mariusz Joński, Delikatesy Centrum w Tucznej, Spółdzielnia Socjalna Wspólna Chata w Tucznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu. Wydarzenie było objęte patronatem Wójta Gminy Tuczna Zygmunta Litwiniuka.