• Cyberprzemoc - warsztaty

• 20 grudnia 2023 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach na temat "cyberprzemocy". Zajecia prowadziła pani trener z Ośrodka Profilaktyki "Nowa Perspektywa" w Krakowie. Bardzo interesujące szkolenie uświadomiło młodzieży zagrożenia czyhające w sieci, ale także jak ich unikać i reagować, gdy się pojawią. Spotkanie zakończyło się "ślubowaniemo"  przeciwdziałaniu przemocy w Internecie.

• PREZENTACJA PIERWIASTKÓW DRUGIEGO I TRZECIEGO STOPNIA PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS VII a i VII b

• Dnia 18.12.2023r. podczas długiej przerwy uczniowie z klas siódmych zaprezentowali zastosowanie pierwiastków w zadaniach.  Obliczali długość boku kwadratu mając dane jego pole powierzchni. Do wyznaczenia długości boku zastosowali pierwiastek kwadratowy.  Uczniowie wykonali też modele sześcianów o danej objętości i obliczali długość krawędzi stosując pierwiastek sześcienny. Celem prezentacji było utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach . Uczniowie z klasy ósmej mieli możliwość przypomnienia poznanych wcześniej treści matematycznych, a młodsi uczniowie zainteresowali się prezentowaną wiedzą i stwierdzili, że jest to interesujące.

Mamy nadzieję, że takie działania przyniosą oczekiwane rezultaty w postaci ugruntowania wiedzy matematycznej.

• Konkurs Czysta Ziemia

• 14 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie XV edycji konkursu Czysta Ziemia. Nasza szkoła za udział w konkursie otrzymała pamiatkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną, natomiast najbardziej aktywna w akcji uczennica klasy VIIb Martyna - nagrode rzeczową. Gratulujemy i kontynuujemy działania ekologiczne w naszej społeczności.

• Warsztaty czekoladowe

• Czekolada… kto z nas jej nie lubi?

12 grudnia 2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,,Czekoladowa przygoda". Były to wyjątkowo słodkie i ciekawe zajęcia. Dzieci wysłuchały ciekawostek o kakaowcu i jego pochodzeniu. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć owocu kakaowca, powąchać nasiona. Każde dziecko mogło zrobić własną tabliczkę czekolady i udekorować ją według własnego pomysłu. Zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomów „Mistrza czekolady”. To był bardzo ciekawie spędzony czas i zapewne każdy fan słodkości był usatysfakcjonowany

• Wycieczka klas I - III do Białej Podlaskiej

• 08.12.2023r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami: p. M. Fedorowicz, p. A. Kukawską, p. M. Osowską i p. U. Zielińską uczestniczyli w wycieczce do Białej Podlaskiej. W pierwszej kolejności  obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Mieli okazję poznać  bohaterów najbardziej znanych legend związanych m.in. z takimi miastami jak: Poznań, Toruń, Warszawa, Kraków, Gniezno, Kruszwica. Kolejnym etapem była wizyta w Muzeum Południowego Podlasia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali wystawy malarskie, ekspozycję archeologiczną przedstawiającą dzieje naszego regionu, wysłuchali historii miasta Biała, zwanej dawniej Białą Radziwiłłowską. Podczas zwiedzania uczestnicy byli bardzo zaciekawieni, zadawali pytania, wykazali się dużą wiedzą historyczną, czym zasłużyli sobie na pochwałę pani przewodnik. Wycieczka była bardzo udana.

• Mikołajki

• 6 grudnia, w Mikołajki na korytarzach szkolnych królował kolor czerwony. To był prawdziwy zlot Mikołajów - i tych dużych, i najmniejszych. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin Św. Mikołaja w klasach. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Było dużo radości i uśmiechów. Podczas przerw członkowie SU prowadzili świąteczne zabawy taneczne dla dzieci i młodzieży szkolonej. Każdy uczestnik miał możliwość wzięcia udziału loterii fantowej. Wylosowani uczniowie otrzymali świąteczne gadżety, a pozostali musieli pocieszyć się słodkością. Największym powodzeniem cieszył się, zorganizowany po raz pierwszy przez uczniów z SU, szkolny kiermasz świąteczny. Własnoręcznie upieczone słodkości rozeszły się w mgnieniu oka. Dochód z kiermaszu w wysokości 630 zł zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Dziękujemy za wielkie serca wszystkim zaangażowanym. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem możemy wiele. Dziękujemy również rodzicom dzieci z SU, którzy wsparli swoje pociechy w przygotowaniu wszystkich świątecznych wypieków.
          • Świąteczna magia Opowieści wigilijnej

• W zimowej szacie nadszedł grudzień. Śnieg i mróz za oknem oraz cudowne dekoracje                          w szkole sprawiły , że wszyscy z niecierpliwością czekamy na najpiękniejsze święta – Święta Bożego Narodzenia.

5 grudnia uczniowie klasy VI   Julia, Oliwia, Jakub i Kacper postanowili przedstawić podczas przerwy fragmenty Opowieści wigilijnej Karola Dickensa.

Jest to historia o głębokiej przemianie wewnętrznej, o radości i  Bożym Narodzeniu, które zbliża się wielkimi krokami oraz o tym,  że nic tak nie wzbogaca człowieka , jak czynienie dobra.

• Prezentacja trójkątów przez uczniów z klasy Va i Vb

• Dnia 30.11.2023 r. podczas długiej przerwy uczniowie zaprezentowali podział trójkątów ze względu na ich kąty oraz ze względu na ich boki. Przedstawili też własności trójkątów i pokazali je na przygotowanych wcześniej plakatach. Celem prezentacji było utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach. Uczniowie starszych klas mieli możliwość przypomnienia poznanych wcześniej treści matematycznych. Na zakończenie publiczność nagrodziła występujących uczniów brawami.