• rok szkolny 2022/2023

• Rodzinny Piknik Piłkarski kończący sezon Lobos Football Academy.

W niedzielę, 25 czerwca, na boisku naszej szkoły odbył się Rodzinny Piknik Piłkarski kończący sezon Lobos Football Academy. Imprezę otworzyli: Karolina Sarniak – Prezes i założycielka LFA, Zygmunt Litwiniuk – Wójt Gminy Tuczna oraz Urszula Rzątkowska– Dyrektor Zespołu Szkolno-Przeszklonego w Tucznej. Następnie odbyła się prezentacja zawodników. Kolejno wchodzili piłkarze z Tucznej, Leśnej Podlaskiej, Wisznic, Kodnia i Białej Podlaskiej. Zawodnicy z naszej szkoły pokazali fragment treningu, który odbył się z wykorzystaniem nowo zakupionych czterech mini bramek piłkarskich ufundowanych przez Gminę Tuczna i Andrzeja Ponamarczuka – właściciela strzelnicy w Wiskach. Później tanecznym krokiem na boisko wkroczyły nasze cheerleaderki, które prowadzi Magdalena Fedorowicz. Dziewczęta wykonały układ do piosenki z MŚ w Piłce Nożnej w Brazylii.

W dalszej kolejności odbyły się rozgrywki młodych zawodników i rodziców LFA.

O piknikowy charakter imprezy zadbali rodzice zawodników z Tucznej. Przygotowali strefę gastronomiczną, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dodatkowe atrakcje wodne zapewnili strażacy z OSP w Tucznej. Piknik odwiedziła również grupa motocyklistów. Nie brakowało chętnych na przejażdżkę motorem.

Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym dzięki wsparciu lokalnych sponsorów: Gmina Tuczna, Lewiatan – Mariusz Joński, Delikatesy Centrum w Tucznej, Spółdzielnia Socjalna Wspólna Chata w Tucznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu. Wydarzenie było objęte patronatem Wójta Gminy Tuczna Zygmunta Litwiniuka.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

W dniu 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po wniesieniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy 8 przekazali sztandar młodszym kolegom i koleżankom. Dla uczniów klas ósmych był to szczególny dzień, ponieważ stali się absolwentami naszej placówki. Następnie głos zabrała pani dyrektor Urszula Rzątkowska. która podziekowała za rok wytężonej pracy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wręczyła wraz z wychowawcami świadectwa z wyróznieniem i nagrody za stuprocentową frekwencję, podziękowała dla uczniów reprezentującch szkołę w zawodach sportowych oraz osiągających sukcesy w konkursach. Wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców. Ciepło pożegnała współpracowników: panią Jolantę wieloletnią nauczycielkę tej szkoły odchodzącą na emeryturę oraz pana Bartosza dyrektora gimnazjum, a obecnie nauczyciela wychowania ficzycznego, który odchodzi do innej placówki. Troje uczniów otrzymało nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za najlepsze wyniki w nauce w calęj szkole.

Nastepnie głos zabrali uczniowie klas ósmych. Podziękowali Panu Wójtowi za umożliwienie udziału w Projektach Erasmus+ i PO WER. Dzięki temu mogli poznać inną kulturę, zwyczaje i nowych ludzi. Zobaczyli piękne miejsca i próbowali regionlnych potraw. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i mogli sprawdzić własne umiejętności językowe. Kwiaty i podziękowania skierowane w stronę nauczycieli sprawiły, że niejednemu z nas popłynęły łzy wzruszenia. Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów. Tradycyjnie na zakończenie uroczystości uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Dzień Grecki w naszej szkole.

Przeżyjmy to jeszcze raz…

Podsumowaniem realizacji mobilności uczniów z naszej szkoły w ramach programów ERASMUS + i PO WER było spotkanie całej społeczności szkolnej 22 czerwca 2023 r. na Dniu Greckim. Była to wspaniała okazja do obejrzenia prezentacji multimedialnej i zdjęć z pobytu uczniów w Grecji, które przywołały wspomnienia i chwile spędzone w tym pięknym kraju. Następnie uczniowie klas V-VII niczym aktorzy antycznego teatru odegrali mity greckie. Inne atrakcje jakie czekały wszystkich tego dnia to quiz o Grecji i możliwość podziwiania tańców greckich w wykonaniu uczniów. Rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli poczuć się jak w Grecji i spróbować potraw kuchni greckiej: między innymi musakę, sałatkę grecką, sos tzatziki, oliwki. Szkołę odwiedziła również pani Magdalena Leńczuk.

Dziękujemy wszystkim za obecność. Panu wójtowi i dyrekcji szkoły za koordynowanie wyjazdu. Kolejny projekt przed nami. Już nie możemy się doczekać!