• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły i wiele innych informacji.
    • Pracujemy nad dostarczeniem Rodzicom i Uczniom najnowszych informacji o szkole. Prosimy wybrać sekcję Aktualności aby wyświetlić szczegóły.
    • Mamy do dyspozycji:
    • dobrze wyposażone sale lekcyjne, pracownię komputerową, bibliotekę, halę sportową, plac zabaw i boisko szkolne.
          • Apel z okazji ucwalenia Konstytucji 3 Maja

Na apelu szkolnym 30 kwietnia uczniowie klas VI i VII zaprezentowali społeczności szkolnej okoliczności powstania pierwszej polskiej Konstytucji. W ramach obchodów 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zaprezentowano krótki film oraz utwory literackie i muzyczne poświęcone temu wydarzeniu. Warto tutaj nadmienić, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie a drugą na świecie. Była bardzo postępowa jak na tamte czasy: wprowadzała oświeceniowe zasady ustrojowe i obejmowała opieką państwa wszystkich ówczesnych mieszkańców Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
            Przy okazji przypomniano także o innych "majowych świętach": 1 maja - Święto Pracy i 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

• Powiatowy Turniej BRD

29 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rozpoczęli testem z wiedzy o ruchu drogowym, następnie przejechali bardzo trudny tor przeszkód po czym przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

• Tydzień Zdrowia - "Zdrowo jem, zdrowo żyję!".

Wszyscy wiemy jak ważna jest troska o swoje zdrowie. W ramach Tygodnia Zdrowia w piątek 26 kwietnia odbył się szkolny "Turniej wiedzy o zdrowiu" dla klas V-VIII. Do rozgrywek wytypowano po dwie osoby z każdej klasy. Turniej przebiegał na zasadzie telewizyjnego turnieju "Jeden z Dziesięciu". W roli pana Sznuka wystąpiła p. Barbara Hołownia.Uczniowie walczyli o zdrowe, owocowe nagrody dla całej klasy. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą.

• Tydzień Zdrowia - kolejny dzień...

AKTYWNOŚĆ RUCHOWA JEST ZDROWA - pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia odbył się kolejny dzień Tygodnia Zdrowia. Wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej aby wspólnie poćwiczyć i potańczyć przy muzyce. Macarena i Belgijka to tańce, które znają prawie wszyscy. Dziewczęta z klasy VII na koniec uczyli kroków Kowbojki do muzyki Country. Wszyscy świetnie się bawili, trzeba to powtarzać częściej

• Warsztaty edukacyjne „Energia odnawialna”

23 kwietnia 2024 r. przedszkolaki i uczniowie klasy czwartej wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Energia odnawialna" przygotowanych i poprowadzonych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, gdzie powstaje prąd, w jaki sposób trafia do naszych domów i jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej. Poznały znaczenie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Miały również okazję obejrzeć modele elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Mogły samodzielnie eksperymentować z użyciem światła i wiatru. Uczniowie obserwowali przemianę energii słonecznej w ruch wiatraka, sygnał dźwiękowy; miały okazję pobawić się samochodzikami napędzanymi panelami fotowoltaicznymi. Bardzo dziękujemy firmie Lupus za przeprowadzenia interesujących zajęć edukacyjnych.

Wtorek 07.05.2024

brak danych
    •  „Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”
                                                                                                       - Konfucjusz

brak danych
    • Bądź bezpieczny w Internecie

Przydatne strony:

• Z życia przedszkola - archiwum

30 czerwca miało miejsce zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023.

Wycieczka do Alpakalandu

23 czerwca przedszkolaki miały wycieczkę do Alpakalandu w Ogrodnikach, gdzie poznały życie alpak i owiec. Mogły je samodzielnie karmić, dotykać, obejrzały film o alpakach. Atrakcyjne miejsce do zabaw dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

DZIEŃ RODZICÓW

16 czerwca 2023 r.w przedszkolu odbył się Dzień Rodziców.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca  2023 r. - Biedronki